Річниця від дня народження

Dmytrenko O.jpgНаш край багатий на таланти. Чимало уродженців району стали письменниками. Серед цієї когорти майстрів художнього слова особливо вирізняється самобутнім талантом, вагомими творчими набутками і своєрідним стилем писання Олексій Максимович Дмитренко.

Автор понад 20-ти книг. Лауреат Національної премії імені Шевченка та республіканської премії імені Островського. В публіцистичних творах прославляв людей звитяжної праці та піднімав гострі проблеми сучасності – морально-етичні, екологічні, історичні, політичні. Значного розголосу набрала його кілька разів перевидана праця «Долина смерті», яка стала результатом багаторічних досліджень про подвиг учасників битви за Дніпро восени 1943 року, де багато матеріалу і про воїнів-решетилівців.

У 80-ті роки кілька разів видавалася його художньо-документальна повість «Аист» про воїнів-афганців, в якій описано і про долю юнаків з Решетилівки, що воювали в Афганістані. Цією книгою особливо зачитувались і далеко за межами України.

Ще в 70-ті роки О.Дмитренко опублікував і кілька разів перевидавав, доповнюючи свою повість-есе «Решетилівка», яка безумовно, сприяла прославленню у світах нашого краю. Та й роман-есе «Земля небесна…», повість «Хижа кров» написані на місцевому матеріалі.

Якби зібрати всі твори Олексія Дмитренка і видати їх, вийшов би блискучий, либонь, десятитомник, багатожанровий і болючий саме долею українського слова і людини, яка зберегла його навіки.

Письменнику, який гучно вписав своє ім’я в історію української літератури та достойно прославляв у світах рідний край, рішенням Решетилівської районної ради 5-го скликання від 23 жовтня 2008 року присвоєно звання «Почесний громадянин Решетилівського району» та встановлено щорічну літературно-мистецьку премію його імені.

Сьогодні відзначаємо 80 річницю від дня народження письменника-земляка. Пишаємося такою видатною людиною нашого краю.Дополнительная информация