Відбулося засідання Координаційної ради при голові районної ради

Сьогодні на території Малобакайської сільської ради під головуванням голови районної ради Сергія Колотія відбулося засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування. Присутні розглянули питання ефективного утримання закладів освіти району. 
Наприкінці 2019 року критичний стан фінансування освітньої галузі призвів до того, що опалювальний період в ЗЗСО та дошкільних навчальних закладах розпочався значно пізніше. Така ситуація підштовхнула територіальні громади до вжиття радикальних заходів для економії енергоресурсів навчальними закладами. Частина з них відключили від опалення приміщення, які не використовувалися, частина шукала альтернативні джерела енергії для опалення.

Одним із прикладів вдалої співпраці між владою, бізнесом та громадою став приклад Малобакайської ЗОШ І-ІІІ ступенів Решетилівської районної ради, де за місяць вдалося встановити два сучасні котли, один з яких працює на дровах, а інший на щепі та відходах рослинного походження. Проект був профінансований місцевим підприємством ТОВ АФГ Еліта. Його керівник Леонід Непийпа, коментуючи реалізовану ініціативу, зауважив, що це дороговартісне обладнання служитиме громаді ще довгі роки, адже виготовлене у Німеччині за найновішими технологіями. Таким чином, на сьогодні навчальний заклад є повністю енергонезалежним. 
Віталій Непийпа ознайомив присутніх з процесом опалення ЗЗСО від виробництва щепи до її завантаження та переробки. Завдяки встановленому обладнанню в класних кімнатах тримається відповідна для навчання температура. Щодоби для опалення шкільного приміщення котел виробляє 1.5 Гкал тепла.
Малобакайський сільський голова Станіслав Срібний також розповів, що вдвічі вдалося зменшити витрати на енергоносії по Малобакайському ДНЗ за рахунок утеплення приміщення у попередні роки.
Начальник сектору освіти, сім'ї, молоді та спорту Володимир Зінченко акцентував увагу присутніх на тому, що протягом останніх років значно зменшився учнівський контингент району. Його наявна чисельність наразі відповідає п'яти-шести навчальним закладам. Левова частка коштів районного бюджету йде на виплату заробітної плати непедагогічних працівників та сплату енергоносіїв по закладах освіти. Тому єдиним виходом є пошук ресурсів для проведення заходів з енергозбереження в перспективних навчальних закладах.
Також на Координаційній раді було озвучено ряд земельних питань. Голова районної ради Сергій Колотій та виконував обов'язків голови районної державної адміністрації Антон Колесніченко звернули увагу присутніх на активізацію співпраці з Державною фіскальною службою щодо сплати податку на доходи фізичних осіб громадянами, які одноосібно обробляють свої паї. Наразі в районі ПДФО складає понад 90% дохідної частини районного бюджету. Отже, його несплата призводить до значного недофінансування об'єктів соціальної сфери на території району.
Також сільські голови ініціюють звернення до Держгеокадастру з приводу створення перешкод у реєстрації земельних ділянок, які перейшли з колективної у комунальну власність.

 

Світлина від Решетилівська районна рада Полтавської області.

Світлина від Решетилівська районна рада Полтавської області.

Світлина від Решетилівська районна рада Полтавської області.

Світлина від Решетилівська районна рада Полтавської області.

Світлина від Решетилівська районна рада Полтавської області.

Дополнительная информация