ДСНС попереджає

Феєрверки, петарди, ракети та інші побутові «іграшки» завжди привертали увагу до себе не тільки дітвори, а й дорослих. Але рік у рік збільшується кількість людей, які отримують від цих забав каліцтво, термічні опіки та різні травми. Дуже часто це трапляється внаслідок необережного, неправильного чи невмілого користування піротехнічними виробами. 


Щоб запобігти біді слід дотримуватися правил пожежної безпеки:

  • Запуск петард, феєрверків, ракет забороняється проводити всередині приміщення, з балконів і поблизу житлових, господарських будівель, новорічних ялинок тощо.
  • Піротехніку не можна зберігати біля приладів опалювання – батарей, газових та електричних плит.
  • Не варто носити вогненебезпечні предмети у кишенях чи сумочках.
  • Не можна розбирати вироби чи піддавати їх механічним впливам, а також курити, працюючи з піротехнічними виробами.
  • Перед тим, як приводити той чи інший вид у дію, завжди важливо спокійно і на тверезу голову ознайомитися з інструкцією.
  • Будь-яка новорічна піротехніка не повинна потрапляти до рук дітей, навіть якщо мова йде про умовно безпечні хлопавки і бенгальські вогні, не кажучи вже про більш потужні салюти. Дорослим слід усвідомлювати, що будь-який предмет такого типу може спровокувати пожежу або призвести до травм.

Пам’ятайте, у деяких випадках салюти можуть бути причиною поранення оточуючих. Особливо це актуально, якщо мова йде про ракети, для використання яких потрібен простір.

Варто також пам’ятати, що люди напідпитку – головний ворог безпечних запусків піротехніки. Як правило, людина в піднесеному алкоголем настрої схильна ігнорувати правила безпеки у поводженні з салютами, погано координує свої рухи, піддає невиправданій небезпеці себе та оточуючих.

 Шановні громадяни!!! Пам’ятайте, ваша безпека залежить саме від вас!!!

 Начальник Решетилівського районного сектору

Головного управління ДСНС України у Полтавській області                           Юрій СРІБНИЙ

Дополнительная информация