Відбулось засідання Координаційної ради

30 травня 2019 року в залі засідань районної ради під головуванням Сергія Колотія відбулося засідання Координаційної ради при голові районної ради з питань місцевого самоврядування.

Присутні заслухали інформацію начальника Решетилівського районного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області Савенка Анатолія Миколайовича про загрозливу епізоотичну ситуацію, заходи профілактики заразного вузликового дерматиту великої рогатої худоби та сказу тварин на території Решетилівського району. Він зазначив, що заразний вузликовий дерматит – це особливо небезпечне контагіозне інфекційне захворювання ВРХ, буйволів та деякі види диких жуйних тварин, що призводить до значних економічних збитків внаслідок зниження молочної продуктивності, тимчасової або постійної неплідності, загибелі тварин. Вірус ЗВД ВРХ спалахнув неподалік від кордону із Луганською та Харківською областями, тому ймовірність потрапляння цього вірусу на територію України дуже висока та є потенційною небезпекою для скотарства країни.Епізоотична ситуація із сказом в цілому на території держави погіршилася, у зв’язку з цим зросла загроза виникнення і поширення цієї інфекції серед населення. У районі ситуація контрольована. Останній випадок сказу зареєстровано у грудні 2017 року у безпритульної собаки. Зауважив, що у разі виявлення ознак захворюваності тварин, що утримуються у особистих селянських чи фермерських господарствах району, власникам необхідно невідкладно звернутися до районного управління Держпродспоживслужби.

Наступним члени Координаційної ради розглянули питання фінансування дошкільних навчальних закладів району. Голова районної ради Сергій Колотій інформував присутніхпрокритичнуситуацію, що склалася уосвітній галузі району. Зазначив, що держава переклала фінансування більшості видатків закладів загальної середньої та дошкільної освіти на «плечі» місцевих рад. Мережа закладів освіти Решетилівського району є найрозгалудженішою в області. Наповнюваність класів у більшості сільських шкіл низька, класи малокомплектні або відсутні взагалі. Ситуація із дошкільними навчальними закладами не краща. У деяких садочках чисельність працівників перевищує кількість дітей, що відвідують заклад. Разом з цим видатки на забезпечення діяльності цих закладів щороку зростають, а цьогоріч досягли критичної для районного бюджету межі.

Сергій Колотій звернувся до сільських голів із проханням про співфінансування до кінця поточного року утримання дошкільних навчальних закладів, які розташовані на території їхніх громад. 

Дополнительная информация