ДП "Агенство місцевих доріг Полтавської області" інформує...

Похожее Ð¸Ð·Ð¾Ð±Ñ€Ð°Ð¶ÐµÐ½Ð¸ÐµУ зв’язку з надходженням численних звернень щодо правомірності вирубки дерев в смугах відведення автомобільних доріг загальноїго користування місцевого значення Полтавської області та з метою подальшого дотримання вимог природоохоронного законодавства повідомляємо наступне.

Розпорядженням голови Полтавської обласної державної адміністрації від 08.11.2017 року № 763 затверджено перелік автомобільних доріг місцевого значення загального користування в Полтавській області.

Згідно розпорядження голови Полтавської обласної державної адміністрації від 14.11.2017 року № 769 “Про передачу автомобільних доріг загального користування місцевою значення зі сфери управління Державного агентства автомобільних доріг України до сфери управління Полтавської обласної державної адміністрації” визначено Департамент будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства облдержадміністрації замовником та балансоутримувачем автомобільних доріг загального користування місцевого значення з 01.01.2018 року.

Розпорядженням голови Полтавської обласної державної адміністрації від 02.03.2018 року № 155 створено Державне підприємство "Агентство місцевих доріг Полтавської області” (далі - Підприємство).

Відповідно до розпорядження голови Полтавської обласної державної адміністрації від 02.05.2018 року № 386 “Про визначення Державного підприємства “Агентство місцевих доріг Полтавської області” балансоутримувачем автомобільних доріг загального користування місцевого значення” на Підприємство покладено повноваження балансоутримувача мережі доріг місцевого значення Полтавської області.

Розпорядженням голови Полтавської обласної державної адміністрації від 09.08.2018 року № 690 з балансу Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства облдержадміністрації на баланс Підприємства передано автомобільні дороги загального користування місцевого значення Полтавської області.

Комісією, в складі представників Полтавської обласної державної адміністрації, Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства облдержадміністрації та Підприємства на виконання розпорядження голови Полтавської облдержадміністрації від 09.08.2018 року № 690 згідно актів приймання-передачі, які затверджено головою облдержадміністрації, на баланс Підприємства передано автомобільні дороги загального користування місцевого значення Полтавської області, в тому числі: земляне полотно; інженерне облаштування (освітлення та інше); об’єкти дорожнього сервісу (майданчики відпочинку, автопавільйони, туалети, автостоянки та інше); смуга відведення (земельна ділянка та інше); споруди дорожнього водовідводу (водовідвідні канави, водопропускні труби, дренажі, зливова каналізація та інше); технічні засоби організації та регулювання дорожнього руху (дорожні знаки, сигнальні стовпчики, транспортні та пішохідні огородження, світлофори та інше); штучні споруди (мости, шляхопроводи, підпірні стінки та інше); архітектурне облаштування (декоративні насадження та інше).

Відповідно до розділу 3, п.3.4, підпункту 3.4. і, таблиці 13 ДСТУ 3387-97 “Автомобільні дороги, вулиці і а залізничні переїзди” відстань від кромки проїзної частини до найближчого краю стовбура дерева (краю чагарника) повинно бути не менш ніж 8,25 м. в залежності від категорії дороги.

В зв’язку з тим, що на сьогоднішній день, не з вини Підприємства, практично всі смуги відведення автомобільних доріг загального користування місцевого значення, що перебувають на балансі Підприємства, захаращені насадженнями (дерева, кущі, чагарники, поросль), Підприємством вживаються всі необхідні заходи для прискорення видалення насаджень вздовж автомобільних доріг загального користування місцевого значення для забезпечення безпеки дорожнього руху та вимог ДСТУ 3587-97 "Автомобільпі дороги, вулиці та залізничні переїзди" з дотриманням Лісового кодексу України (далі - ЛКУ) та інших законів, так як згідно ст. 4 ЛКУ до лісового фонду України належать лісові ділянки, в тому числі захисні насадження лінійного типу, площею не менше 0,1 гектара.

Відповідно до ст. ст. 17,19 ЛКУ Підприємство відноситься до постійних лісокористувачів, які зобов’язані вести лісове господарство на основі матеріалів лісовпорядкування, здійснювати використання лісових ресурсів способами, які забезпечують збереження оздоровчих і захисних властивостей лісів, а також створюють сприятливі умови для їх охорони, захисту та відтворення.

Організація, яка займається веденням лісового господарства обов'язково передбачає проведення лісовпорядкування (ст. 35 ЛКУ). Лісовпорядкування є обов'язковим на всій території України та ведеться державними лісовпорядними організаціями за єдиною системою в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері лісового господарства. У матеріалам лісовпорядкування дається якісна і кількісна характеристика кожної лісової ділянки, комплексна оцінка ведення лісового господарства, що є основою для розроблення на засадах сталого розвитку проекту організації та розвитку лісового господарства відповідного об'єкта лісовпорядкування. Проект організації та розвитку лісового господарства передбачає екологічно обґрунтоване ведення лісового господарства і розробляється відповідно до нормативно-правових актів, що регулюють організацію лісовпорядкування. У проекті організації та розвитку лісового господарства визначаються і. обґрунтовуються основні напрями організації і розвитку лісового господарства об'єкта лісовпорядкування з урахуванням стану та перспектив економічного і соціального розвитку регіону.

Затверджені матеріали лісовпорядкування є обов’язковими для ведення лісового господарства, планування і прогнозування використання лісових ресурсів (ст. 48 ЛКУ).

Всупереч вищезазначеним розпорядженням та за відсутності матеріалів лісовпорядкування Служба автомобільних доріг Полтавської області видає лісорубні квитки для проведення санітарних рубок дерев у смугах відведення автомобільних доріг загального користування місцевою значення, балансоутримувачем яких являється Підприємство.

У разі виявлення вирубки дерев вздовж смуги відведення автомобільних доріг загального користування місцевого значення, які передані на баланс Підприємства, в тому числі за наявності лісорубних квитків, які видає Служба автомобільних доріг Полтавської області, негайно інформуйте Підприємство за тел. (0532) 50-26-61 та правоохоронні органи (тел. гарячої лінії - 102).

Дополнительная информация